Akcesoria łazienkowe bez wiercenia

Akcesoria łazienkowe bez wiercenia

Większość akcesoriów łazienkowych wymaga odpowiedniego montażu. Jeszcze kilka lat temu najpowszechniejszym rozwiązaniem była instalacja bezpośrednio do ściany. Konieczne było jednak wiercenie w płytkach. Na szczęście producenci postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, projektując akcesoria, które nie wymagają montażu na stałe. Często wystarczy zastosowanie odpowiedniego systemu mocowania na zasadzie przyssawek. Poniżej znajduje się krótki opis akcesoriów łazienkowych, które nie wymagają wiercenia.

Uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia – czy to możliwe?
Ciekawym akcesorium łazienkowym jest uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia. Za pomocą systemu mocowania bez konieczności użycia kołków i wkrętów możliwe jest przymocowanie akcesorium bezpośrednio do płytek. Ważne jednak, aby była to powierzchnia gładka oraz odpowiednio oczyszczona i osuszona bezpośrednio przed instalacją.
Uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia dostępny jest w postaci różnych modeli. Może być wykonany z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub zaimpregnowanego drewna (ewentualnie materiału imitującego drewno). Alternatywą dla niego jest stojak na papier toaletowy. Może być on również połączony ze szczotką do WC.


Uchwyt na suszarkę do włosów bez wiercenia – czy to możliwe?
Suszarka do włosów jest sprzętem, który ma swoją masę. Czy więc możliwe jest to, aby akcesorium bez trwałego montażu utrzymało tego typu urządzenie? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem jest specjalny uchwyt na suszarkę do włosów z systemem mocowania bez wiercenia. Dzięki temu urządzenie zawsze będzie pod ręką i nie będzie zajmowało miejsca w szufladzie lub szafce. Ponadto uchwyt na suszarkę do włosów umożliwia wystygnięcie sprzętu po pracy. Zazwyczaj tego typu akcesorium wykonane jest ze stali nierdzewnej – odpornej na działanie zarówno wysokiej temperatury, jak i podwyższonej wilgotności powietrza.
Wśród akcesoriów łazienkowych bez wiercenia wyróżnić można również wszelkiego typu stojaki na papier toaletowy, szczotkę toaletową oraz wieszaki stojące na ręczniki.

Artykuł partnera

 Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.