Prasowanie żelazkiem czy mini prasowaczem parowym: co wybrać?

Prasowanie żelazkiem czy mini prasowaczem parowym: co wybrać?

Jeśli robisz pranie codziennie, prawdopodobnie zastanawiasz się nad przewagą mini prasowaczów parowych nad żelazkiem i odwrotnie. Chociaż każde z tych urządzeń ma swoje zalety i wady, wybranie jednego z nich oznacza, że musisz zrozumieć, jak działają w odniesieniu do Twoich osobistych potrzeb.

Rozwiązanie, jakim są mini prasowacze parowe zyskało popularność w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ nie były dostępne kilka dekad temu. Dlatego wtedy nie mieliśmy wyboru, jak tylko użyć konwencjonalnych żelazek. Dzisiaj mamy i dlatego warto się zastanowić nad tym, co w danym przypadku lepiej wybrać. Porównajmy, aby łatwiej było podjąć decyzję.

Mini prasowacze parowe – charakterystyka

Specjaliści od dawna używają prasowaczy parowych ze względu na zalety, jakie oferują – a mini prasowacze parowe to ich bardziej przystępna firma do użytku domowego. Zalety, o jakich mowa to po pierwsze to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego żelazka:

  • nie trzeba tego urządzenia przesuwać w przód i w tył po desce,
  • nie ma potrzeby przewracania ubrań podczas prasowania.

Ponadto nie musisz kupować deski do prasowania wraz z mini prasowaczem parowym, ponieważ jest to zarówno żelazko, jak i deska do prasowania w jednym! Co więcej, dzięki tym urządzeniom możesz szybciej prasować ubrania, przy mniejszym wysiłku, a nawet mniejszym prawdopodobieństwie uszkodzenia ubrań.

Kolejną zaletą prasowania „na parze” jest to, że nawet mini prasowacz ma większą i gładszą powierzchnię niż żelazko, a dzięki temu usuwa zmarszczki na materiale odzieżowym szybciej i całkowicie. Ustawienia dostępne w nowoczesnych wersjach tych urządzeń są naprawdę zróżnicowane, dzięki czemu możesz wybrać takie, które najlepiej pasuje do tkaniny, jaką zamierzasz wyprasować.

Konwencjonalne żelazko – charakterystyka

Konwencjonalne żelazka przenoszą ciepło z płaskiej powierzchni na materiał odzieżowy, który zwykle umieszcza się na desce do prasowania. Konwencjonalne żelazka mogą używać pary, ciepła lub kombinacji obu. Tak więc, używając konwencjonalnego żelazka, nie możesz pozostawić go zbyt długo w jednym miejscu, jeśli o tym zapomnisz, Twoje ubrania zostaną uszkodzone.

Z drugiej strony, prasowacze parowe można pozostawić na miejscu w celu wyprasowania tkaniny. Łatwiej jest używać konwencjonalnych żelazek na gładkich tkaninach, ale nie działają one tak dobrze na plisach i rękawach. Również tkaniny, które są ciężkie jak bawełna, lepiej prasować konwencjonalnym żelazkiem niż parowaczem. Ponadto konwencjonalne żelazka doskonale nadają się do prasowania ubrań, które mają fałdy, takie jak koszule i spodnie. Jednak, aby właściwie i możliwie jak najwygodniej wyprasować ubrania, musisz mieć też do dyspozycji mocną deskę do prasowania, która zajmuje większą przestrzeń niż ta, która byłaby wymagana do mini prasowaczy parowych.

Weź to wszystko pod uwagę, zanim podejmiesz decyzję. Mini prasowacze parowe znajdziesz na https://www.steamaster.pl/kategoria-produktu/mini-prasowacze/

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.