Sposoby na komary. Zastosuj je, a moskity będą omijały Ciebie i Twój dom z daleka!

Sposoby na komary. Zastosuj je, a moskity będą omijały Ciebie i Twój dom z daleka!

Upały i duża wilgotność powietrza powodują ogromne namnożenie się komarów, które w nieprzeciętny sposób atakują. Jak pozbyć się nieproszonych gości z domu i odpędzić od siebie te natrętne moskity? Poznaj tanie, szybkie i skuteczne metody na pozbycie się komarów.

Rośliny zielone, które są świetną ozdobą balkonu, parapetu czy tarasu, które skutecznie rozprawią się z komarami to rośliny wytwarzające olejki eteryczne. Wśród kwiatów i ziół tak działających są m.in. pelargonia, kocimiętka, tymianek, mięta, rozmaryn i bazylia.

Przekrojona cebula pozostawiona na spodku jest kolejnym dobrym sposobem na pozbycie się moskitów. Zapach cebuli unoszący się w powietrzu z pewnością odstraszy te kąsające owady.

Ocet spirytusowy to kolejny niedrogi sposób na komary, zanim jednak spryskasz nim newralgiczne miejsca w domu (ramy okienne i futryny drzwi) należy go rozcieńczyć z wodą w proporcji 1 do 1 (jedną szklankę octu wymieszać z jedną szklanką wody).

 

Naturalnymi metodami na odstraszenie komarów są również olejki eteryczne: olejek z trawy cytrynowej i olejek goździkowy, które wykazują najsilniejsze działanie odstraszające. Należy pamiętać, że są one fotouczulające, co oznacza, że nie można po ich zastosowaniu wychodzić bezpośrednio na słońce, gdyż w miejscu użycia mogą powstać odczyny alergiczne.

 

Jednym ze sposobów na komary są również chemicznie wyprodukowane środki, które możemy nabyć w drogerii lub aptece: aerozole przeciwko komarom, kremy do ciała odstraszające komary, odstraszające płytki i płyny  przeciwko komarom umieszczane w kontakcie elektrycznym tzw. elektrofumigatory

 

 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.