Konan Barbarzyńca 3D

7 gł.

Oryginalny tytuł: Conan the Barbarian


Ekranizacja przygód jednego z najsłynniejszych herosów w historii kina i literatury tym razem zrealizowana w technologii 3D! Przesiąknięta klimatem magii i tajemnicy opowieść o przygodach herosa z Cimmerii.

Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna. Khalar Singh – potężny władca i czarnoksiężnik, zgładzi całe plemię małego Conana. Prawie całe – na swoje nieszczęście nie zdoła schwytać walecznego chłopca.
Mijają lata. Conan jest już dojrzałym wojownikiem, który nie ma sobie równych. Od lat realizuje krwawy plan zemsty – podąża tropem Khalara i likwiduje bez litości kolejnych jego popleczników. Pewnego dnia przyjdzie mu zmierzyć się w walce, na którą czekał całe życie. Nim jednak do niej dojdzie, musi ocalić z jego rąk dziedziczkę odwiecznej mocy władców Acheronu. Jeśli Khalarowi uda się złożyć rytualną ofiarę z jej życia, posiądzie drzemiącą w niej moc i stanie się niepokonany.

Conan z Cymerii, najsłynniejszy barbarzyńca świata, powraca w pełnym orężu na ekrany kin.  Tę słynną postać powołał do życia w 1932 roku pisarz nowelek pulp fiction Robert E. Howard, inspirując tym samym powstanie literackiego (a później rozciągającego się na inne rodzaje sztuki) gatunku magii i miecza. Howard uprzedził mistrza J.R.R. Tolkiena o dwadzieścia lat, a w ciągu mijających dekad stał się wzorem dla rzesz pisarzy literatury fantasy, zakochanych w mitologicznych przygodach, rysowników komiksów oraz twórców gier komputerowych. W ten sposób zaczęła się podróż cymeryjskiego wojownika ku statusowi kulturowej ikony, niosącej za sobą wyidealizowaną wersję męskości oraz wizerunek twardego, nieustępliwego bohatera, który nie odpowiada przed nikim, a dzięki swej niepowtarzalnej sile i hartowi ducha, jest w stanie pokonać każdą trudność.

„Uważam, że kuszący urok Conana bierze się przede wszystkim z tego, iż on nie ugina się przed nikim”, stwierdza Marcus Nispel, reżyser nowej wersji ekscytujących przygód heroicznego wojownika. „Nie jest poprawy politycznie. Nie kryje się za niczyimi moralnymi przykazaniami. To barbarzyńca, polega wyłącznie na sobie”.

 

Zwiastun:
Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Czas trwania: 110 min
Premiera na świecie: 16 sierpień 2011
Premiera w Polsce: 18 sierpień 2011
Produkcja: USA
Reżyseria: Marcus Nispel
Dystrybutor: Monolith Films

Obsada:
Stephen Lang
Khalar Zym

Stephen Lang
Leo Howard
młody Conan

Brak zdjęcia
Sean Hood
scenariusz

Sean Hood
Joe Gatta
producent

Brak zdjęcia
Avi Lerner
producent

Brak zdjęcia
Danny Lerner
producent

Brak zdjęcia
Les Weldon
producent

Brak zdjęcia
Thomas Kloss
zdjęcia

Brak zdjęcia


Komentarze:
michał
12-10-2011 12:14:18

Dodaj komentarz

pozostało znaków
Imię:

Wpisz tekst z obrazka:Osoba

Newsletter

Otrzymuj najlepsze materiały bezpośrednio na swoją skrzynkę.


Serwis na swoich stronach www wykorzystuje m.in. pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przegądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę™ na użycie tych plików. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.