Jak myć samochód, żeby nie było zacieków?

Jak myć samochód, żeby nie było zacieków?

Myjnie samoobsługowe są coraz bardziej popularne w Polsce. Korzystanie z myjni samoobsługowych to spora oszczędność dla portfela – niestety po wyschnięciu samochodu często okazuje się, że efekt nie jest idealny.

Zacieki pojawiające się na karoserii samochodu są nieestetyczne i psują ogólny wygląd auta. Często oferowany na myjniach program osuszania samochodu niestety nie działa tak jak powinien w efekcie zacieki pozostają.

Jest prosty sposób, aby uniknąć zacieków po myciu w myjni samoobsługowej. Potrzebna jest ściągaczka do wody oraz ściereczki frotte. Koniecznie przed przystąpieniem do mycia należy upewnić się, czy ściągaczka do wody nie posiada ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić lakier samochodu.

Po umyciu samochodu resztę wody należy ściągnąć ściągaczką – zarówno z szyb jak i  z powierzchni lakieru. Następnie pozostałości wody należy usunąć ściereczkami.

Dzięki zastosowaniu tej prostej metody pozbędziemy się nie tylko zacieków, ale także usuniemy bród z miejsc, które mogliśmy niechcący pominąć w trakcie mycia.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.