Pływanie po pijanemu łódką - Konsekwencje

Pływanie po pijanemu łódką - Konsekwencje

Sezon letni na wodzie rozpoczęty. Pogoda zachęca do wypoczynku zarówno na wodzie jak i nad wodą. Ludzie często spożywają alkohol nad wodą, żeby się ochłodzić lub odprężyć. Nic się nie dzieje kiedy zostają na brzegu i odpoczywają ciesząc się krajobrazem i przyjemnością bycia wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Gorzej sytuacja wygląda kiedy ktoś pod wpływem alkoholu próbuje wsiąść za stery łódki z silnikiem czy innego sprzętu wodnego. Zobacz jakie grożą kary za pływanie po pijanemu.

Szlak wodny jest jak droga - jeśli jesteś sterownikiem obiektu pływającego wyposażonego w silnik i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli natomiast stężenie alkoholu w twoim organizmie wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa. Za lekkomyślność grozą nawet 2 lata pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na okres 15 lat.

Trochę inaczej wygląda sprawa kiedy pod wpływem alkoholu pływasz sprzętami, które są napędzanych siłą własnych mięśni. Wtedy policjanci mogą ukarać cię mandatem w wysokości do 500 zł, jednak dalej będziesz mógł prowadzić auto, a twoje prawko zostanie w kieszeni.

Pamiętaj jednak! Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie. 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.