Pojazd poleasingowy – oferta warta uwagi

Materiał partnerski
Pojazd poleasingowy – oferta warta uwagi

Jakie cechy ma typowe auto poleasingowe oraz w jaki sposób możemy je nabyć?

Samochody używane możemy nabyć na różne sposoby. Najpopularniejsze metody to zakup bezpośrednio od właściciela, z komisu lub od handlarza sprowadzającego pojazdy z zagranicy. Rynek samochodów używanych to także pojazdy pochodzące z leasingu. 

Auto poleasingowe i jego zalety

Używane samochody znajdują się w różnym stanie technicznym. Czasem trudno jest znaleźć egzemplarz w dobrej kondycji. Wiele z nich to samochody powypadkowe, z ukrytymi usterkami, a także z cofniętymi licznikami. Problemem przy ich zakupie jest często trudny dostęp do informacji na temat historii serwisowej. Dlatego podczas poszukiwań samochodu z drugiej ręki przydaje się spore doświadczenie oraz wiedza techniczna. Znacznie łatwiej jest kupić auto poleasingowe. Tego typu pojazdy użytkowane były wcześniej przez firmy. Zakupione w polskim salonie, przez cały okres użytkowania serwisowane są w autoryzowanym warsztacie. Wszelkie usterki usuwane są w nich na bieżąco oraz z użyciem oryginalnych części zamiennych. Po każdej wizycie u mechanika zostaje ślad w postaci wpisu w książce napraw. Znajdują się tam również informacje o przebiegu, co najczęściej uniemożliwia cofnięcie licznika przez handlowców. Wszystko to powoduje, że auto poleasingowe to zwykle pewny i sprawdzony samochód.

Jak kupić samochody z leasingu?

Sprzedażą aut poleasingowych zajmują się wyspecjalizowane firmy. Oferty ich sprzedaży dostępne są na aukcjach internetowych. W licytacjach mogą brać udział przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne. Ogłoszenie o sprzedaży zawiera dokładny opis stanu technicznego samochodu wraz z informacją o wszystkich usterkach, a także uszkodzeniach karoserii (wraz z dokumentacją fotograficzną). Często jest to profesjonalna ekspertyza, sporządzona przez licencjonowanego rzeczoznawcę. Zanim przystąpimy do licytacji mamy więc szczegółową wiedzę na temat danego egzemplarza. Warto też pamiętać, że auto poleasingowe możemy często nabyć w atrakcyjnej cenie.

Artykuł zewnętrzny

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.