Najstarsze drzewo na świecie

Najstarsze drzewo na świecie
Najstarsze drzewo na świecie to świerk norweski o nazwie “Old Tjikko,” został odkryty i zbadany przez profesora  Leif Kullman. Odkryte w 2004 roku drzewo zostało określone na 9500 lat, jego wiek określono za pomocą analizy radiowęglowych systemu korzeniowego. Ze względu na wiatr i niskie temperatury Stary Tikka nie jest szczególnie wysoki, ale wciąż żyje !
Najstarsze drzewo na świecie to świerk norweski o nazwie “Old Tjikko,” został odkryty i zbadany przez profesora Leif Kullman. Odkryte w 2004 roku drzewo zostało określone na 9500 lat, jego wiek określono za pomocą analizy radiowęglowych systemu korzeniowego. Ze względu na wiatr i niskie temperatury Stary Tikka nie jest szczególnie wysoki, ale wciąż żyje !

Dodaj komentarz

pozostało znaków
Imię:

Wpisz tekst z obrazka:Osoba

Newsletter

Otrzymuj najlepsze materiały bezpośrednio na swoją skrzynkę.


Serwis na swoich stronach www wykorzystuje m.in. pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przegądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę™ na użycie tych plików. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.