Czy warto szukać pracy w Holandii na własną rękę? Lepiej z agencją pracy

Czy warto szukać pracy w Holandii na własną rękę? Lepiej z agencją pracy

Wyjazd do pracy za granicę do duże przeżycie, bez względu na to, czy wybieramy się do pracy sezonowej, czy planujemy dłuższy pobyt. Holandia niezmiennie plasuje się wysoko wśród krajów, które od lat cieszą się sporym powodzeniem, jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne. Nie bez przyczyny – kraj ten oferuje naprawdę szerokie perspektywy pracy w wielu branżach. Ponadto, pracodawcy holenderscy oferują konkurencyjne wynagrodzenie, długofalowe perspektywy zatrudnienia i awansu, a sam kraj uchodzi za przyjazny obcokrajowcom oraz mogący pochwalić się wysokim standardem życia jego mieszkańców.

Praca na własną rękę. Czy to się opłaca?

Szukając pracy w Holandii możemy oczywiście sami zająć się organizacją całego procesu. Istnieje wiele stron internetowych, gdzie znajdziemy wiele ogłoszeń o pracę. Odpowiedniej oferty możemy też szukać w prasie, przez znajomych lub składając dokumenty aplikacyjne bezpośrednio do wybranej przez nas firmy. Z pewnością po jakimś czasie znajdzie się pracodawca, który zechce nas zatrudnić. Niestety, w takiej sytuacji nie mamy pewności co do tego, czy oferta jest legalna oraz, czy pracodawca wywiąże się z obietnic, które początkowo złożył. Do tego dochodzi organizacja wyjazdu — przygotowanie dokumentów, dojazd na miejsce pracy, znalezienie zakwaterowania. Czy warto więc decydować się na takie ryzyko i niepewność? Koniecznie skorzystaj z pomocy Holand Contracting!

Praca w Holandii z agencją pracy

Szukanie pracy z pośrednikiem ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Trudno jednak nie zgodzić się z faktem, że jest to rozwiązanie dużo wygodniejsze i mniej stresujące. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które wyjeżdżają do Holandii po raz pierwszy. Pomoc pośrednika jest kompleksowa. Przede wszystkim pomoże w znalezieniu pracy, zgodnie z Twoimi preferencjami i doświadczeniem.

Agencje pracy mają często szerszy dostęp do ofert, a co najważniejsze, rekrutują do sprawdzonych firm. Możesz mieć więc pewność, że podejmujesz zatrudnienie legalnie, a w razie jakichkolwiek problemów wiesz, że masz do kogo zwrócić się o pomoc. Pośrednik pracy zajmie się formalnościami, co jest dużo wygodniejsze. Ponadto, wielu pośredników organizuje osobom wyjeżdzającym do pracy transport oraz zakwaterowanie, co szczególnie na początku jest bardzo ważne i pomaga łatwiej zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Wybierając agencję pracy możesz mieć też pewność, że nie wyjeżdżasz w ciemno. Pośrednik odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące pracy, jak i życia w obcym kraju. Często możesz też liczyć na kontakt z innymi osobami, wysłanymi do pracy przez tę samą agencję, dzięki czemu wymienisz doświadczenia i spostrzeżenia.

 

Materiał partnera

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.