Liczy się pierwsze wrażenie, czyli meble do biura i gabinetu ważnym aspektem wizerunkowym dla Twojego biznesu

Liczy się pierwsze wrażenie, czyli meble do biura i gabinetu ważnym aspektem wizerunkowym dla Twojego biznesu

Na sukces biznesowy składa się wiele czynników – innowacyjny pomysł, dobry biznesplan, odpowiednie zaplecze finansowo-techniczne, a także wiedza, umiejętności oraz konkretne predyspozycje. Jest jeszcze jeden aspekt, mający ogromny wpływ na osiągnięcie sukcesu rynkowego – czynnik wizerunkowy, bo przecież pierwsze wrażenie jest zazwyczaj najważniejsze. Jak olśnić kontrahentów i jednocześnie zaaranżować funkcjonalne oraz w pełni ergonomiczne biuro lub domowy gabinet? Sprawdźmy.

Gra pozorów?

Mówi się często, że jak cię widzą, tak cię piszą. Dlatego też atrakcyjny i schludny wygląd, nie tylko fizjologiczny, bywa często przepustką do sukcesu biznesowego. Dotyczy to również Twojego miejsca pracy bez względu na to czy to home office, czy też korporacyjny gabinet. Jak to ktoś kiedyś powiedział – „Dbałość o wizerunek nie jest lakierowaniem ani polerowaniem zewnętrznego błysku, ale sprawą jakości całej konstrukcji”.

Wizytówka firmy

Fundamentalne znaczenie w każdej aranżacji wnętrza odgrywają meble do biura i gabinetu. To, jaki styl wybierzesz, zależy w głównej mierze od Ciebie, jednak ważny jest również typ meblowanej przestrzeni, ilość miejsca do zagospodarowania oraz rodzaj prowadzonej działalności. Aranżując biuro w przestrzeni komercyjnej, zazwyczaj kładziemy największy nacisk na to, aby cała pomieszczenie dobrze się prezentowało w oczach pracowników, klientów oraz kontrahentów. Natomiast w przypadku domowych gabinetów bywa różnie, jednak najczęściej są to przestrzenie stricte prywatne, przystosowane wyłącznie pod kątem wygody i komfortu pracy jednej osoby.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Wybierając meble do biura i gabinetu bierzemy przede wszystkim pod uwagę ergonomiczne biurko, a także wygodne krzesło. To absolutne minimum i jednoczesne must have w każdym gabinecie z prawdziwego zdarzenia. W przypadku biurka ważna jest funkcjonalność, przestronny blat roboczy oraz odpowiednia jego wysokość. Nie może również zabraknąć kilku praktycznych szuflad i pojemnej szafki (np. model Vievien 16 – biurko 1-drzwiowe z 4 szufladami od Szynaka.pl). Dla bardziej odważnych aranżacji można się pokusić o futurystyczny model WOW 07 z wbudowanym regałem obrotowym. Co ważne, blat biurka powinien być matowy, aby uniknąć męczącego wzrok odbijania światła. Dobrze również, aby był on w jasnym kolorze, ponieważ zapobiega to częstemu zwężaniu i rozszerzaniu źrenic oczu podczas przenoszenia wzroku z białych dokumentów lub jasnego monitora komputera na mebel. To zalecenie okulistów, nie zaś widzi mi się autora tego artykułu.

Do kompletu przyda się również wygodny i okazały fotel, wykonany z najlepszej jakości materiałów. 8-godzinny i nieraz dłuższy dzień pracy może każdemu dać się we znaki. Dlatego też krzesło musi posiadać wszelkie możliwe regulacje, łącznie z zagłówkiem. Już kompletnym szaleństwem byłoby, gdyby taki mebel był wyposażony w wentylowane oparcie, podnóżek oraz funkcję pozwalającą na przyjęcie pozycji półleżącej.

Mniej często znaczy więcej

Meble do biura i gabinetu powinny ze sobą współgrać nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także stylistycznym. W przypadku pomieszczeń komercyjnych zapomnij o pełnych przepychu i pompatyczności aranżacjach. Może to zostać źle odebrane przez osoby odwiedzające taki gabinet. Zbyt eksponowane bogactwo aranżacyjne rodem z PRL-u odeszło już dawno do lamusa. Dziś liczy się przede wszystkim funkcjonalność i minimalizm formy. Co do biura domowego, to już wyłącznie kwestia indywidualna. Na pewno w każdym profesjonalnym gabinecie nie może zabraknąć regału na książki (np. model Locarno 16 od Szynaka.pl z oświetleniem w standardzie), a także niewielkiej sofy gabinetowej, która może służyć jako wygodna strefa relaksu i odpoczynku. Nie zapominajmy również o funkcjonalnej ławie lub stoliku kawowym z komfortowymi fotelami, przy których można prowadzić mniej lub bardziej oficjalne rozmowy biznesowe. To tyle i aż tyle.   

Sprawdź bogatą ofertę mebli szynaka.pl

Artykuł partneraTa strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.