Gigańci ze stali

6 gł.

Oryginalny tytuł: Real Steel


Rok 2020. Charlie Kenton (Hugh Jackman), kiedyś jeden z czołowych bokserów na świecie, musiał zakończyć karierę z chwilą, gdy panowanie na ringu przejęły roboty. Teraz zajmuje się organizacją nielegalnych walk i renowacją zawodników ze stali.

Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się nieobecny do tej pory 11-letni syn Max. Chłopiec wraz z ojcem odkrywa świat ekscytującego robot-boksu w blasku fleszy na wielkich arenach i w cieniu podziemnych walk. Max namawia Charliego, by przywrócił do formy zniszczonego robota i wystawił go do walki. Ten dwuosobowy team wraz z królem ringu - gigantem Atomem - staje przed szansą walki o splendor i sławę przeciw niepokonanemu dotąd mistrzowi. Stawki w tym brutalnym sporcie są bardzo wysokie. Charlie i Max mają tylko jedną szansę, by wspiąć się na szczyt.


Wielkie widowisko i odkupienie

Reżyser Shawn Levy tłumaczył, że jego zadaniem i ambicją nie było wyłącznie stworzenie wielkiego i dynamicznego futurystycznego widowiska. – Dla mnie to przede wszystkim opowieść o odkupieniu – mówił. – Główni bohaterowie – ojciec, syn i robot – to zagubione dusze. Ta trójka walczy o uznanie i szacunek. Akcja filmu  rozgrywa się w roku 2020, gdy żądna krwi i emocji publika znudzona jest już oglądaniem „tradycyjnego” boksu. Mocniejszych wrażeń dostarczają jej bezlitosne walki coraz  potężniejszych robotów. Kunszt i talent dawnych zawodowych bokserów popadł w zapomnienie, fani domagają się brutalnego pokazu siły i całkowitej destrukcji wojowników nowej generacji.

Reżyser Shawn Levy wspominał, że gdy zaproszono go na rozmowę ze Stevenem Spielbergiem i Stacey Snider z wytwórni  DreamWorks, miał mieszane odczucia: – Pomysł wydał mi się zwariowany – mówił. – Jasne, że propozycja bardzo mi pochlebiała, ale nie do końca wyobrażałem sobie, jak to wszystko można przedstawić na ekranie. Lektura scenariusza rozwiała jednak moje wątpliwości – wiedziałem już, że to doskonały materiał na opowieść o relacjach ojciec-syn, ze sportem w tle i z sercem po właściwej stronie. Snider komentowała: – Ceniliśmy poprzednie, bardzo zróżnicowane dokonania Shawna, uważaliśmy też, że podoła powierzonemu zadaniu i będzie to dla niego i dla filmu bardzo korzystne. Steven Spielberg dodawał: – Zadaniem Shawna było stworzyć całkowicie wiarygodny, filmowy świat. Moim zdaniem ten film jest najbardziej realistyczny ze wszystkich, które do tej pory nakręcił. Jestem przekonany, że jako filmowiec przeżył wielką przemianę. Obejrzałem gotowy film i byłem pod wielkim wrażeniem – końcowy efekt jest według mnie po prostu wspaniały, poszczególne ujęcia są subtelne i pełne polotu. Powiedziałem do Shawna – zrobiłeś wiele świetnych rzeczy, ale to jest twój numer jeden.

 

Zwiastun


 Gatunek: Akcji, Dramat, Since Fiction
Czas trwania: 127 min
Premiera na świecie: 05 wrzesień 2011
Premiera w Polsce: 13 październik 2011
Produkcja: USA
Reżyseria: Shawn Levy
Dystrybutor: Forum Film Poland

Obsada:
Hugh Jackman
Charlie Kenton

Hugh Jackman
Evangeline Lilly
Bailey Tallet

Evangeline Lilly
Hope Davis
Deborah Barnes

Brak zdjęcia
James Rebhorn
Marvin Barnes

Brak zdjęcia
Karl Yune
Tak Mashido

Brak zdjęcia
Olga Fonda
rosyjska właścicielka robota

Brak zdjęcia
Gregory Simms
Bill Panner

Brak zdjęcia
Richard Goteri
rosyjski dżentelman

Brak zdjęcia
Eric Gutman
promotor WRB

Brak zdjęcia
Phil LaMarr
komentator sportowy

Brak zdjęcia
Mauro Fiore
Zdjęcia

Brak zdjęcia
Tom Meyer
Scenografia

Brak zdjęcia
Shawn Levy
Producenci

Brak zdjęcia
Susan Montford
Producenci

Brak zdjęcia
Don Murphy
Producenci

Brak zdjęcia
Robert Zemeckis
Producenci

Brak zdjęcia

Dodaj komentarz

pozostało znaków
Imię:

Wpisz tekst z obrazka:Osoba

Newsletter

Otrzymuj najlepsze materiały bezpośrednio na swoją skrzynkę.


Serwis na swoich stronach www wykorzystuje m.in. pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przegądania serwisu i korzystania z usług. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, przyjmujemy, że wyrażasz zgodę™ na użycie tych plików. Jednak zawsze możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.