Darmowa alternatywa dla Microsoft Word

Darmowa alternatywa dla Microsoft Word

Potrzebujesz napisać dokument do urzędu lub CV, aby zaprezentować swoją kandydaturę swojemu przyszłemu pracodawcy do pracy, a nie masz Worda? Wcale nie musisz słono płacić czy zapożyczać się aby sprawić sobie edytor tekstu.

Jeśli rzadko zdarza Ci się używać komputera do pisania dokumentów to nierozsądnie będzie inwestować w płatny edytor tekstu taki jak Microsoft Word, na którego zakup będziesz zmuszony wydać co najmniej kilkaset złotych. Istnieje przynajmniej kilka darmowych odpowiedników, które pozwalają na stworzenie profesjonalnego dokumentu w łatwy i szybki sposób. Poniżej dwie nasze propozycje, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Open Office


Jeden z najpopularniejszych darmowych pakietów biurowych. Zawiera poza edytorem tekstu, także między innymi arkusz kalkulacyjny oraz program do prezentacji. Rozwijany przez firmę Apache znaną z produkcji wielu darmowych programów i aplikacji.
www.openoffice.org/pl/

Libre Office


Stworzony na bazie Open Office darmowy pakiet biurowy, który także zawiera pełen zestaw gotowych programów do edycji tekstów, prezentacji, obliczeń i grafiki. Niewątpliwie jego wygląd jest bardziej intuicyjny i przyjazny użytkownikowi niż Open Office.
pl.libreoffice.org/
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.