Jak funkcjonuje implantologia zębów? Jak przebiega zabieg?

Jak funkcjonuje implantologia zębów? Jak przebiega zabieg?

Implantologia zębów to nauka, która cały czas posuwa się naprzód. Umożliwia ona odtwarzanie ubytków, które wytworzyły się poprzez uszkodzenia, urazy czy nieprawidłowe dbanie o czystość jamy ustnej. Implanty stają się coraz łatwiej dostępne oraz popularniejsze. Ich cena z roku na rok maleje, a zainteresowanie rośnie. Umożliwiają nam one odzyskanie pięknego uśmiechu, co poprawia samopoczucie coraz większej ilości osób. Klinik, które przeprowadzają takie zabiegi, także nie brakuje. W większych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, bez problemu znajdziemy odpowiedni gabinet.

Co to jest implant stomatologiczny?

Jest to korzeń, który w większości przypadków został wykonany z tytanu. Jego zadaniem jest zastępowanie zęba, który został usunięty bądź utracony naturalnie. Daje on możliwość przytwierdzenia nowej korony w punkcie ubytku. Jest umieszczany w określonym miejscu poprzez wkręcenie. Cały zabieg jest wykonywany na stałe, a odcień oraz tekstura jest dobierana adekwatnie do pozostałych tkanek. Dzięki takiemu działaniu widoczność protezy jest praktycznie całkowicie zniwelowana. Implanty stomatologiczne dają możliwość zastąpienia pojedynczych zębów, lecz także pełnych łuków. 

Zabieg wszczepiania 

Spora liczba pacjentów jest zniechęcona zabiegiem z powodu niebezpiecznej ingerencji chirurgicznej, bądź obawą przed nieprzyjęciem implantu czy bólem. Nie ma w tym nic dziwnego, takie zmartwienia to oczywista oczywistość. Jednak technika stomatologiczna poszła znacząco do przodu, dlatego skutki uboczne, ból i komplikacje zostały zniwelowane. 

Jeśli chcemy zdecydować się na operację, musimy mieć ukończone 20, a nawet 25 lat. Jest to wiek zatrzymania rozwoju układu kostnego i to właśnie w tym momencie nasza szczęka zyska swój końcowy kształt. Górnej granicy nie ma. Starsze osoby często decydują się na zastąpienie swoich protez implantami. Charakteryzują się one naturalnym wyglądem oraz sporą wygodą. 

Przeciwwskazania

Większość osób nie ma problemu z przyjęciem protezy. Dzieje się inaczej tylko w wypadkach chorób kości, np. osteoporozy. Parodontoza, cukrzyca, bruksizm czy choroby psychiczne także wykluczają nas z możliwości przeprowadzenia zabiegu. Ostatnią grupą są pacjentki w ciąży oraz osoby o specyficznej budowie szczęki, która uniemożliwia prawidłowe oraz bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Poza tym, każdy może skorzystać ratunku, jakim jest implantologia zębów. Kraków i inne duże miasta to miejsca, gdzie bez trudu znajdziemy kompetentnego dentystę.

 

Artykuł partnera

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.