Kiedy podać dziecku leki przeciwgorączkowe?

Kiedy podać dziecku leki przeciwgorączkowe?

Gorączka u dzieci jest stanem kiedy to organizm próbuje sam zwalczyć infekcję wirusową lub bakteryjną, jeśli jednak gorączka rośnie bardzo gwałtownie musimy reagować i zacząć ją obniżać lekami i i domowymi sposobami.

O gorączce mówimy dopiero wtedy, gdy temperatura ciała przekroczy 38,5 stopni Celsjusza. Wtedy musimy podać leki zbijające gorączkę. Co podawać? W zależności od wieku substancją obniżającą gorączkę jest, dla młodszych dzieci paracetamol lub od 6 miesiąca życia - ibuprofen, obydwa leki możemy podawać w odpowiednich odstępach czasu naprzemiennie. Środki przeciwgorączkowe występują w różnych postaciach mogą to być czopki, syropy czy kapsułki, których ogromny wybór znajdziemy w każdej aptece. Standardowa procedura podawania leków przeciwgorączkowych jest prosta lek gorączkowy podajemy w zależności od wagi przyjmującego: ibuprofen co 6-8 godzin, paracetamol co 4 godziny.

Podanie leków przeciwgorączkowych, kiedy człowiek ma temperaturę ciała poniżej 38 stopni Celsjusza obniża zdolność organizmu do walki z drobnoustrojami i hamuje rozwój układu odpornościowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.