Koronawirus z Chin. Jak się chronić przed podstępnym wirusem?

Koronawirus z Chin. Jak się chronić przed podstępnym wirusem?

Wirus z Wuhanu zabija ludzi w Chinach, a liczba zakażonych rośnie z godziny na godzinę. Koronawirus jest już w nawet w Europie. Jak możemy się przed nim chronić?

Jak można zarazić się wirusem?

Jak informują lekarze wirusami i koronawirusami można zarazić się głównie drogą kropelkową. Wirusy mogą przenosić się z człowieka na człowieka, ale także ze zwierząt na ludzi np. po kontakcie z odchodami lub plwociną zarażonego

Jak chronić się przed zarażeniem wirusami i koronawirusem?

-> Najważniejsza jest odpowiednia higiena rąk. Do mycia należy zawsze używać mydła i ciepłej wody lub preparatów odkażających w postaci żelu lub chusteczek.
-> Używajmy zawsze chusteczek jednorazowych, kiedy kichamy lub kaszlemy zakrywajmy nimi usta i nos, a następnie wyrzućmy je i umyjmy ręce.
-> Najlepiej unikajmy skupisk ludzi
-> Jeśli jesteśmy chorzy idźmy do lekarza, a nie do pracy czy szkoły.
-> Unikajmy bliskiego kontaktu z żywymi i martwymi zwierzętami przebywając na terenach, gdzie odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem.

Pamiętajmy zawsze o odpowiednim wypoczynku, odpowiedniej liczbie godzin snu i zdrowym odżywianiu, gdyż to wzmaga odporność naszego organizmu, a tylko zdrowy organizm może uchronić się lub lepiej znieść choroby jakie niosą za sobą wirusy, na które wszyscy jesteśmy narażeni.

 

 Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.