Na Dzień Matki podaruj… bliskość, relaks i czas!

Na Dzień Matki podaruj… bliskość, relaks i czas!

Z najnowszych badań[1] dotyczących Dnia Matki wynika, że na prezent z okazji tego święta najczęściej kupujemy kwiaty, słodycze i kosmetyki. Jednocześnie uważamy, że naszym mamom najbardziej do szczęścia brakuje przede wszystkim zdrowia oraz miłości i bliskości innych. Chcielibyśmy także, aby mniej się stresowały, znalazły czas dla siebie i mogły się zrelaksować. W tym roku warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast opatrzonych prezentów podarować naszym mamom coś wyjątkowego – swoją uwagę i wspólnie spędzony czas.

Marka Kneipp, inicjator kampanii „Naturalnie Szczęśliwe”, zapytała Polaków o to, co kupują swoim mamom z okazji ich święta. Z badania przeprowadzonego przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia na reprezentatywnej próbie respondentów wynika, że najczęściej wybierane są kwiaty – na ich zakup, jako najczęstszy wybór prezentu, wskazuje blisko połowa ankietowanych (45%)1. Na drugim miejscu (prawie ex aequo) znalazły się słodycze (19%) oraz kosmetyki (18%). Z kolei na pytanie o to, czego mamom najbardziej potrzeba do szczęścia najwięcej Polaków uważa, że zdrowia (62%), ale także uczuć – miłości i bliskości (58%) oraz szczęścia swojego i rodziny (57%). Respondenci wskazywali również często jako odpowiedź na to pytanie „mniej stresu i problemów” (47%) oraz „relaksu i odpoczynku” (36%). Wnioski płynące z tego badania nasuwają się same – aby uszczęśliwić nasze mamy powinniśmy spędzać z nimi więcej czasu i zapewnić im miły relaks.

 

Mama w centrum uwagi

Czasem zapominamy, że dla naszych bliskich cenniejsze od dóbr materialnych są troska, bliskość  i wspólnie spędzony czas. Dlatego w tym roku, z okazji Dnia Matki, zarezerwuj dla swojej mamy całe popołudnie lub wieczór i przygotuj dla niej coś wyjątkowego. Weź pod uwagę jej upodobania, zastanów się na co miałaby największą ochotę. Może przyjemność sprawi jej przygotowana przez Ciebie kolacja i wieczór z ulubionym filmem? Nawet jeśli gotowanie nie jest Twoją domeną, możesz zawsze przygotować pyszną sałatkę pełną kolorowych warzyw i trochę różnorodnych, zdrowych przekąsek do wspólnego chrupania podczas filmowego seansu. Kiedy Ty będziesz krzątać się w kuchni wyślij mamę do łazienki na odprężającą kąpiel. Ciepła kąpiel z dodatkiem kosmetyków z naturalnym ekstraktem z pięknie pachnących kwiatów to doskonały sposób na przyjemne zakończenie dnia i prawdziwą ucztę dla zmysłów. Delikatny zapach np. kwiatów wiśni z linii „Favourite Time” marki Kneipp pomoże mamie się zrelaksować i pozostawi na jej skórze piękny zapach. Możesz również zorganizować wspólne domowe spa. Będziecie miały czas, aby porozmawiać w trakcie czekania, aż wchłoną się wszystkie substancję aktywne z maseczki na twarz albo wspólnie wykonać manicure kończąc pielęgnację nałożeniem kremu do rąk (również z linii „Favourite Time”) z naturalnym olejkiem migdałowym i ekstraktem z kwiatów wiśni, który doskonale odżywi skórę jej dłoni. Daj się ponieść swojej wyobraźni, w końcu to Ty znasz swoją mamę najlepiej, najważniejsze jest to, aby poczuła się wyjątkowo. Może zamiast filmu we dwie wybierzecie rodzinny wieczór z dobrym jedzeniem i grami towarzyskimi? A może pójdziecie na długi spacer, który zakończycie w jej ulubionej restauracji.  Rozwiązań jest naprawdę wiele.

 

Postaraj się, aby tegoroczny Dzień Matki był wyjątkowy i spraw,  aby Twoja mama poczuła się najważniejsza na świecie. Niech otoczy ją miłość, szczęście i nasza troska. To najpiękniejszy prezent jaki możemy jej dać.

 

O marce Kneipp:

KNEIPP jest producentem naturalnych kosmetyków, które są wytwarzane z najwyższej jakości ekstraktów roślinnych, na podstawie receptur o naukowo potwierdzonej skuteczności. Fundamentem powstania oraz rozwoju marki jest filozofia księdza Sebastiana Kneippa (1821-1897), prekursora naturalnych metod leczenia. Metoda KNEIPPa, oparta na filozofii Sebastiana Kneippa, jest uznawana od 2015 roku za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO. Pięć filarów jego nauki– woda, rośliny, ruch, odżywianie oraz równowaga stały się podstawą strategii rozwoju produktów kosmetycznych.

 

Kosmetyki marki KNEIPP są dostępne w drogeriach Hebe, Rossmann oraz Super-Pharm.

 [1] Badanie na zlecenie producenta naturalnych kosmetyków marki Kneipp wykonał instytut badawczy ARC Rynek i Opinia w maju 2020 r. na reprezentatywnej próbie N=1000

Materiał prasowyTa strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.