Pampersy dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pampersy dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pampersy dla dorosłych to niezbędny środek ochronny przy ciężkim nietrzymaniu moczu. W niektórych przypadkach zachodzi konieczność stosowania ich przez dłuższy czas, warto więc wiedzieć, jak właściwie wybrać ich rozmiar i rodzaj. Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy zakupie pampersów dla dorosłych.

Pampersy dla dorosłych – kiedy je stosować?

Pampersy dla dorosłych mają wkład o dużej chłonności. Są odpowiednie dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, także dla pacjentów leżących. Mają odpowiednie zabezpieczenia przed przeciekaniem i przed zawilgoceniem skóry. Mogą mieć także zewnętrzny wskaźnik wilgotności, który sygnalizuje konieczność ich wymiany. To duże udogodnienie dla opiekunów pacjentów niesamodzielnych i niepotrafiących powiadomić, że nadeszła pora zmiany.

Przy nieco lżejszym nietrzymaniu moczu i dla pacjentów chodzących bardziej odpowiednie będą pieluchomajtki. Środek ochronny przy nietrzymaniu moczu należy dobrać indywidualnie, odpowiednio do potrzeb danej osoby. Na noc przydatne będą także specjalne podkłady ochronne na łóżko.

Pampersy dla dorosłych – na jakie kwestie zwrócić uwagę się przy wyborze?

Pampersy dla dorosłych różnią się pod względem wielkości – mają różne rozmiary. Właściwy rozmiar należy dobrać do wzrostu i obwodu pasa osoby je noszącej. Można kierować się rozmiarem bielizny noszonej przez tę osobę.

To ważne, by dobrze dobrać rozmiar, ponieważ zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże pampersy dla dorosłych nie spełnią swojego zadania. Dodatkowo za małe pampersy będą powodować ucisk, zaś te zbyt luźne mogą być przyczyną otarć i podrażnień skóry. Mogą też przesuwać się i nie ochronią przed wyciekaniem moczu.

Wybierając pampersy dla dorosłych, warto też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich zostały wykonane. Pampersy dla dorosłych dobrej jakości, na przykład produkty TENA, wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów. Są delikatne, miękkie i pozwalają skórze oddychać. To istotne, ponieważ materiały nieprzepuszczające powietrza mogą powodować stany zapalne i inne problemy skórne. Pampersy dla dorosłych TENA mają specjalne zabezpieczenia przed przeciekaniem i chronią skórę przed wilgocią przez długi czas, nawet gdy nie zostaną od razu zmienione na nowe. Taka ochrona zapobiega wtórnym zakażeniom, które mogą przyczyniać się do nasilenia się problemu nietrzymania moczu. Pampersy dla dorosłych TENA wyposażone są też w system zapobiegania powstawaniu przykrego zapachu. To duże udogodnienie dla pacjentów niepotrafiących zasygnalizować konieczności zmiany pampersa.

Pampersy dla dorosłych – czy możliwa jest refundacja?

NFZ oferuje refundację środków ochronnych potrzebnych przy nietrzymaniu moczu. Pokrywa ona przynajmniej część comiesięcznych wydatków, co dla pacjentów i ich rodzin jest sporym udogodnieniem. Procedura starania się o skierowanie na refundację jest obecnie uproszczona, a po odbiór środków ochronnych na nietrzymanie moczu może zgłosić się także opiekun osoby ich potrzebującej.

 

Materiał partnera

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usłigi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.