Image

Ten DOM MARZEŃ powstał na skarpie i ma kształt TRÓJKĄTA! Ma tylko 85m2, a jest wygodny!

 Dodano: Ponad tydzień temu
 Przez: Kewin
 Odsłon: 59

Ten mały dom marzeń 85m2 powstał na skarpie i ma kształt trójkąta! Choć w najwęższym punkcie ma tylko 2 m szerokości, to kryje zaskakująco wygodne wnętrza i dodatkowo dwa tarasy z pięknym widokiem! Paweł opowiada o wyzwaniach związanych z budową nowoczesnego domu modułowego na wąskiej działce o spadku terenu wynoszącym aż 14 metrów. Energooszczędny dom szkieletowy ma oryginalny kształt, kaskadowy ogród w otoczeniu lasu i jeziora, oraz powstał w nowatorskiej technologii. Jego znakiem rozpoznawczym jest także oryginalny dach, lewitujący taras i elewacja z drewna opalanego.

W nowoczesnym wnętrzu zaplanowano mały wiatrołap, dwie łazienki, mały salon z aneksem kuchennym i kominkiem, jadalnię ze spektakularnym widokiem otaczającej przyrody, oraz dwie sypialnie. Elementy konstrukcji z drewna klejonego pozostawiono na widoku. Z uwagi na duże okna, konstrukcję wzmacniają belki stalowe. Jak się mieszka w domu modułowym o tak nietypowym kształcie? Zapraszam do środka! Dajcie znać, jak Wam się podoba tak odważny projekt domu do 100m2!

Ten odcinek Domów Marzeń powstał w ramach współpracy reklamowej z partnerem, firmą Ruukki® Polska @RuukkiPoland oferująca kompletne rozwiązania dachowe najwyższej jakości. Na filmie zobaczymy blachodachówkę modułową RUUKKI Frigge: https://ruukkidachy.pl/frigge />
Gość odcinka: Paweł Daroszewski
Projekt budowlany i kompleksowa realizacja budynku: Inveco Domy @invecodomy3811
https://inveco-domy.pl/ />Koncepcja architektoniczna: architekt Marcin Lewandowicz, Ende

Ile kosztuje budowa domu modułowego z drewna w 2024 roku? Jak podaje wykonawca domu z filmu, szacunkowy koszt budowy energooszczędnego domu szkieletowego o prostej bryle, z dachem dwuspadowym, wynosi obecnie od 4,5 tys. zł/m2 za stan deweloperski razem z pompą ciepła i płytą fundamentową. Natomiast, w przypadku niestandardowych projektów i bardziej skomplikowanych brył, z dodatkowymi elementami takimi jak drewniana elewacja, orientacyjny koszt budowy wynosi od 5,5 - 6,5 tys. zł/m2 za stan deweloperski.

Jak zyskać praktyczny układ pomieszczeń mimo nietypowego kształtu i niewielkich rozmiarów budynku? Realizacja pokazuje, jak zmieścić pojemne szafy na wymiar i praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń.

UTRUDNIENIA PODCZAS BUDOWY NA WĄSKIEJ DZIAŁCE
Utrudnieniem podczas budowy tego małego domu były zapisy w miejscowym planie, czyli aż trzy nieprzekraczalne linie zabudowy, które narzuciły unikalny kształt bryły. Mimo niecodziennego kształtu, pomieszczenia są wygodne i funkcjonalne.

UKŁAD POMIESZCZEŃ
Na parterze po wejściu do budynku znajduje się mały wiatrołap z szafą na wymiar, pufą i lustrem. Lekkie schody drewniano - stalowe prowadzą do strefy prywatnej. Idąc dalej, zaplanowano nowoczesną białą kuchnię z półwyspem, salon z kominkiem, oraz jadalnia z drewnianym stołem wyraźnie zwężają się w kierunku jeziora. Przestrzeń jest jednak otwarta i zapraszająca. Optycznie powiększają ją duże okna przesuwne.

Na drugiej kondygnacji znajduje się pokój z modną sofą z wyjściem na taras, oraz sypialnia 11m2 ze sprytnie zaprojektowaną szafą pod skosem, a także druga łazienka, w której praktycznie wykorzystano skosy na ukrycie pralki i dodatkowych szafek.

LEWITUJĄCY TARAS ORAZ ELEWACJA
Nowoczesnym elementem w projekcie domu jest nie tylko oryginalna forma i wykończenie dachu, lecz także lewitujący taras, skąd wychodzimy do kaskadowego ogrodu. Bliskość natury podkreśla elewacja z drewna opalanego, oraz drewniane elementy konstrukcji stropu postawione na widoku.

BUDOWA DOMU - PORADNIK:
- Jak zbudować dom szybko i praktycznie, nawet na mikro działce o dużym spadku terenu?Indywidualny projekt domu szkieletowego to nie wszystko. Prace ziemne i przebudowa skarpy oraz ława fundamentowa wzmocniona dwoma studniami fundamentowymi pozwoliły zbudować dom na pochyłej działce.
- Jakie ogrzewanie wybrać do domu w 2024? W przypadku tego domu sprawdziła się powietrzna pompa ciepła.
- Jak ocieplić dom? Dom modułowy posiada izolację z wełny drzewnej.
- Jak wykończyć taras drewniany? Na filmie pokazujemy dwa różne rodzaje wykończenia tarasu
- Co położyć na dachu w nowoczesnym stylu? Blachodachówka modułowa w czarnym kolorze wygląda estetycznie, jest minimalistyczna i szybka w montażu, nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachu.
- Jakie okna pasują do elewacji w ciemnym kolorze? Mieszkańcy wybrali okna drewniane.

MAŁY, ALE NOWOCZESNY DOM
Jeśli marzy wam się mały, nowoczesny dom do 100m2 to oglądajcie odcinek do końca! Zobaczcie, jak zbudować dom szybko i praktycznie, nawet na mikro działce o dużym spadku terenu!

--------Zawartość filmu:

0:00 - Wstęp
1:23 - Dlaczego taki kształt budynku?
2:54 - Wnętrze domu - parter
4:00 - Lewitujący taras
4:17 - Technologia budowy domu
5:26 - Strefa prywatna na piętrze
6:38 - Przeszklona fasada frontowa
6:58 - Drewno na tarasie i elewacja
7:26 - Prezentacja blachodachówki modułowej Rukkii Frigge
8:57 - Gdzie ukryć pralkę? Łazienka ze skosem
9:32 - Ogrzewanie domu pompą ciepła
9:46 - Detale aranżacji
11:05 - Podsumowanie

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy(-a).

Dodaj komentarz

Pozostało znaków: 
254

Uwaga: Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu oraz przyjmujesz do wiadomości, że rejestrujemy Twój numer IP (172.70.39.208).